Konum & Ulaşım

Güneş apart, Datça şehir merkezinde, denize 50 mt mesafededir.

Konum


Güneş apart, Datça şehir merkezinde, denize 50 mt mesafededir.

Karayolu

İzmir'e 350 km. uzaklıkta olan Datça'ya, tüm yıl boyunca Ankara, İzmir ve İstanbul'dan birçok otobüs firmasının otobüsüyle ulaşabilirsiniz.

Denizyolu

Cuma günleri İstanbul'dan kalkan İzmir - İstanbul feribotu gece istirahat ve gemi keyfinizi yaparak İzmir'e, oradan da 3-4 saatte Datça'ya ulaşabilirsiniz. Haziran ve Ekim ayları arasında Bodrum-Datça Körmen limanı arasında arabalı feribotlar sabah 9.00 ve 17.00 de karşılıklı iki yöne sefer düzenlemektedirler. Feribota karavan ,motosiklet, ve araba alınmaktadır.

0 km
Marmaris
0 km
Muğla
0 km
Dalaman
0 km
Fethiye
0 km
Bodrum

Havayolu

İstanbul ve Ankara' dan Bodrum ve Dalaman Havaalanlarına ulaşabilirsiniz. Dalaman havaalanı ilçeye 170 km uzaklıktadır ve Marmaris'e kadar servis var. Bodrum uçuslarında feribot saatlerine denk gelen uçaklar bulunmaktadır.

Şehir İçi ulaşım

Datça'nıin şehir merkezine uzak olan Reşadiye ve Eski Datça Mahallerine düzenli olarak Belediye Otobüs seferleri yapılmaktadır. Belediye Otobüsleri Reşadiye'ye, Körmen'e, yaz aylarında Özil ve Aktur'a da uğramaktadırlar.
Köylere ulaşım Minibüslerle yapılır. Minibüsler getirdiği yolcuyu geri götürdüğü için Köyleri gezmek isteyenlerin arabaları yoksa taksi veya minibüs kiralamaları zorunludur.
Minibüsler sabahları köylerden kalkar, öğleden sonra geri dönerler.

0 km
Pamukkale
0 km
İzmir
0 km
Antalya
0 km
Ankara
0 km
İstanbul